Pasování prvňáčků

12. 6. 2024 17.03
Tradiční pasování na čtenáře

V úterý 11. června se na zahradě naší knihovny uskutečnila slavnostní akce "Pasování prvňáčků". Tento výjimečný den byl pro malé školáky nezapomenutelným zážitkem, když je přivítal král z Písmenkového království se svou dcerou princeznou a veselým královským šaškem.

Prvňáčci museli během akce prokázat, že se celý školní rok pilně učili. Král se rozhodl ověřit jejich znalosti formou jedné otázky z klasických českých pohádek, aby se ujistil, že umí číst, psát a počítat.

Po úspěšném splnění úkolu byli žáci slavnostně pasováni na čtenáře. Každý z nich obdržel odměnu, která jim připomene tento významný den. Na závěr ceremonie museli malí čtenáři složit slib, kterým se zavázali k tomu, že budou číst a rozvíjet svou lásku ke knihám.

Celá akce byla plná radosti a smíchu, a vytvořila krásnou vzpomínku jak pro děti, tak pro paní učitelky.

Text: E. Koukalová